A '90-es évektől egyre több kutyákkal foglalkozó szakember vagy csupán kutyával együtt élő ember ismerte meg a Calming Signal fogalmát. A kifejezés leginkább az eredeti angol kifejezésben maradt meg, és terjedt el a kutyás körökben. A kifejezés magyar megfelelője csillapító jelzést, nyugtató jeladást jelent. A farkasok megfigyelését leíró angol nyelvű szakirodalomban gyakorta előfordul a "cut off signals", az egymás ellen irányuló agressziót leblokkoló, megállító jelzés leírása. A "Calming Signals" az előbbit megelőző kommunikációs eszköz a farkasoknak. Ezzel tulajdonképpen megpróbálják megelőzni azt, hogy egyáltalán agresszív megnyilvánulás alakulhasson ki.
Nem csak én foglalkoztam a témával ezért remek fordításokra leltem. Nagyon sok érdekes írás van az unDOGmatik oldalon és tovább kutakodva, rengeteg videó anyagot lehet találni a témákhoz. OLVASD EL a teljes írást, most csak egy idézetet teszek ebből is ide.
A nyugtató jelzés egy norvég kutyakiképző, Turid Rugaas(2005) által bevezetett elnevezés azokra a viselkedésformákra, melyeket egy
kutya mutat, amikor megpróbál nyugodttá változtatni egy szituációt. A
csoportban élő állatoknak fontos, hogy legyenek kommunikációs módszereik,
melyekkel képesek lecsendesíteni egy feszült helyzetet. Az egyedek közötti,
folyamatban lévő konfliktusok gyengíthetik a falkát azáltal, hogy megnő az
esélye a sérüléseknek és megzavarják az esetleges együttműködést. De valóban
nyugtató jelzések, ezek és valóban csillapítanak?